baner

Fetish víkend v Berlíně

Tentokrát nečekejte reportáž ze srazu v pražském klubu, ale pohled na velkou fetish akci v Berlíně, na kterou se vypravila skupinka "atelieráků", z nichž mnohé tam vidíte vždy;-)

Budiž  report dobrou inspirací pro ty z vás, kdo by rád vyjel za hranice všedních dní.

Berlin fetish weekend - to není pouze popis toho, jak strávit víkend v Berlíně, ale též název pravidelné akce, kterou od roku 2010 zpestřují letnice. V době, kdy se German fetish ball odsunul s konáním z Berlína, si berlínští fetišáci řekli, že fetish a letnice k sobě patří a že nemohou o to Berlín ochudit. Navíc letos se German fetish ball přesunul zpět do Berlína, takže letošní letnice byly v Berlíně opravdu…gumové:-).

Což znamená, že od pátku do neděle byl každý večer výběr z několika fetish a BDSM akcí a ani přes den se nezahálelo.

Já jsem na této akci byla i loňský rok, ale letos se rozhodlo jet více českých úchyláků, takže jsme obráželi kluby ve skupince (a určitě jsme nebyli jediná česká výprava!). Nebudu tu psát, jaká byla doprava, co se dělo na dálnici, ani jaký pamětihodnosti jsme kdo viděli, to do reportáže o fetish akcích nepatří, ale na případný dotazy ráda odpovím.

Páteční Insomnie

Pátek jsme začli výpravou do Savage Wear, což je obchod s lackovými i latexovými modely. Kreativita, ale i cena je u všech vysoká, ale zaslintali jsme a koupili si lístky na sobotní hlavní akci BFW. Takřka naproti obchodu je bar Red roster v němž byl „The Seven Sins of Fetish - Whitsun Cocktail Opener“. Nebyl žádný program, žádné vstupné, hlavní ideou bylo, aby se fetišáci sešli na drink v baru, pokecali a pak vyrazili klubit. Všechny akce totiž v Berlíně začínají tak od deseti večer, takže si předtím zaskočit na drink je fajn. Navíc, když do baru nadpoloviční většina už přišla oblečená ve fetish oblečku! Ostatně, i naše skupinka, respektive její část, si to z hostelu namířila už řádně fetišácky upravená. Myslíte, že se někdo udiveně ohlížel? V Berlíně, navíc na F*hainu ani náhodou (v hostelu trocha vzruchu proběhla, to jo). Však to také bylo úžasné, na zahrádce před barem vidět lidi oblečené v latexu, lacku, kůži, které to fakt baví!

Ostatně, o tom celá tahle akce je, potkávat stejně naladěné lidi. Na druhou stranu ti, co zastávají názor, že v latexu maj chodit jen manekýnky, by asi utrpěli estetický šok.

Z koktejlu jsme se přesunuli do Insomnie na „Angel in bondage“. Insomnie je celkem velký klub, který je hodně o fetish, erotice a tanci: hlavním bodem je velký taneční parket, který po stranách lemují stylově vybavené místnůstky, jako je vířivka, zákoutí s gyndaponkem a S/Mkové zákoutí s křížem, houpačkou, vehementem a podobnýma radůstkama.

V klubu platí dresscode a kdo přijde nedostatečně oblečen, je vyzván k převleku, i kdyby to mělo být do spodního prádla. Ostatně jedné z nás, která šla nahoru ještě s nehotovým outfitem, bylo vyčiněno a jiným (nám cizím) lidem bylo zapůjčeno oblečení, aby mohli dovnitř. Každopádně na erární oblečky nespoléhejte, většinou dostanete na výběr jít buď do spoďárů, nebo pryč. Filtrování fotoaparátů a mobilů je na vstupu také zvykem.

Samotná akce byla hodně dobrá, sice pro lidi zvyklé chodit brzo spát by to nebylo, protože tak do půlnoci tam na kapacitu prostoru bylo málo lidí. DJ pouštěl gothic a EBM hudbu, ale lidi stejně nejvíc roztančili depešáci. Bohužel performance, které na webu akce Angel in Bondage (tuto akci totiž její team pořádá putovně v třech německých městech) jsou zobrazené ve fotogalerii, se nekonali. Tak trochu jsme tedy nechápali, proč se to jmenuje, jak se to jmenuje.

Tím, že klub je zaměřen na erotiku, musí se počítat s tím, že se tam veřejně souloží. V latexu, samozřejmě:-). Což nese i své nevýhody v podobě samotných mužů, co tam jdou čučet na dostupnou erotiku. Z tohoto důvodu je horní rozlehlý balkon, který je vybaven postelema se záclonkama, určen pouze párům (či rodinkám) a slečna z crew klubu to tam poctivě filtruje. Všem dostupné desinfekce, ubrousky a kondomy jsou v celém klubu samozřejmostí.

Sobotní shopping a velká fetish night

Ani přes den neměl uchylák čas si oddechnout. V rámci German fetish ball se konal (stejně jako v neděli) fetish fair – velké tržiště různých výrobců a prodejců fetish oblečení, ale i BDSM hraček. Zároveň byl menší trh Fetisch Hof, což je pravidelná měsíční akce na dvoře před jedním berlínským S/M klubem (SM-Tempel-Bizarr). Tento trh byl rozlohou znatelně menší, ale o to více skýtal příjemnou společnost germánských úchylných kolegů: krom rozsáhlého dvoupatrového obchodu s převážně bicími nástroji, který patří k zmíněnému klubu, bylo na dvoře asi šest stánků s oblečením i pomůckami. Ani bych neřekla, že tam strávím více než dvě hodiny! Jenže k trhu patří i improvizovaný gril, takže nešlo jen o shopping, ale i o posezení a pokec. Navíc organizátoři BFW vypravili ten den kyvadlový minibus, který měl uspokojit všechny shopoholiky – jeho zastávkami byl totiž jak Fetish Hof a Fetish fair, tak sedm berlínských obchodů s BDSM pomůckama a fetish oblečením!

Sobotní večer nabízel opět spoustu akcí, jedna dvojička vyrazila na Playnight organizovanou v rámci German fetish ballu. Jejich reportáž bude následovat. Snad:-)

Ostatní jsme vyrazili do klubu KitKat na Fetish network party. Klub KitKat je kultovní klub zaměřený hodně na tanec a erotiku. V dřívějších dobách to byla fetish centrála, dnes tam ne každá akce má dresscode. Ovšem tato ho měla a velice striktní, nevhodně odění lidé byli prostě nevpuštěni.

Díky tomu, že klub je o tanci, je v něm několik tanečních místností, pro S/M erotiku je vybaven pouze menší balkonek, který skýtá kládu, gyndaponk a postelové gaučíky. Ovšem nejvíc nás dostal venkovní bazének s válendama okolo něj. Sice na koupání nebylo počasí, ale nebyla zima, takže kolem něj se povalovala po celý večer spousta fetišáků a to teda byl úžasnej pohled!

Kromě různé privátní zábavy a širokýma možnostma tance na různých parketech, byl hlavním bodem program s třema performencema.

V první performerka The Beautiful Jewels předváděla klasické kouzelnické triky včetně polykání meče. Zní to jako nuda, ale její outfit v burleskním stylu (korzet, volánkové kalhotky, pasties) a celkově dokonale vytvořená atmosféra z toho udělala dost dechberoucí show. Asi v podání ukecaného chlápka v obleku by to bylo strašný, takhle to bylo velice sexy.

V druhé jsme viděli pohádku o princezně a žabičce. Sinteque, jako princezna pohazující si zlatým míčkem, věrna pohádkovému příběhu políbila nikoliv ohyzdného, ale plyšového žabáka. Ale z něj se nestal krásný princ, naopak z ní se stala žabička. Nečekejte nevzhledný žabí kostým , v jejím podání to byl korzet a volánkové kalhotky zelené barvy s červeným lemováním. Samozřejmě odhalená prsa skrytá jen (zelenýma) pasties a k tomu tanec s velkýma péřovýma vějířema. Ano, šlo o klasický striptýz, ale s příběhem, který ovšem nespadl do ochotnického divadelničení a udržel si celou dobu erotické napětí.

Poslední vystoupení obstarala polská performační skupina SUKA OFF (Češi jí mohli vidět před pár lety na pražském industriálním festivalu), jejíž vystoupení těžko popíšu, to se musí zažít. Vyhýbají se prvoplánové erotice, jejich nejčastějším motivem je cosi klinického a většinou až esteticky znepokojivého včetně noisově laděné hudby. Pro mne osobně jedna z nejlepších performance, co sem kdy viděla, napříč žánry.

Nedělní nakupovací zewling

Odpočinout si po dlouhé party v neděli? Zapomeňte! V Berlíně jsou v neděli dvě tradice: blešáky a brunch. A toto bylo i v úchylné podobě! Fetish brunche se sice nikdo z nás nezúčastnil, ale fetish blešák jsme si nenechali ujít. Už proto, že se konal na úžasném místě, které sice bylo v pjordeli světa, tedy na úplně druhém konci Berlína. Tím místem je Residenze Avalon, která leží v čtvrti továren a skladů, na břehu Sprévy. Samotná residence se pyšní úžasným sklepením vhodným pro dlouhodobější hrátky zaměřené na smyslové deprivace, či vojenský fetiš (v sklepě je spousta cel a celiček, výslechová místnost apod.) a v patře klubem s malýma, ale stylovýma místnůstkama, jako klinik, zámecká ložnička, školní třída apod. . K tomu patří i dvůr a terasa s lehátky a stolečky. V prostorách klubu a venku na dvorku byly rozložené stánky lidí, kteří prodávali oblečení i pomůcky, které už nechtěli. Výběr byl veliký napříč různými oděvními materiály i styly a ceny byly skvěle nízké (kolem deseti euro za latexovou sukni, lackové šaty apod. ). Když k tomu připočítám povalování se v lehátcích na terase, ukusujíce klobásku, nebo koláč, který tam improvizovaně prodávali, bylo to po všech stranách skvělé nedělní odpoledne.

(koho to zajímá, tak fetish blešák pořádáme i v Ateliéru, nejbližší bude 9. Června!)

Večer byl German fetish ball, ale trapně musíme přiznat, že nikdo z nás nešel: většina odjela domů, přece jen bezvěreční Češi nectí letniční pondělí a musí do práce a já s Grimmem jsme bojovali s nějakou rýmičkou a nějak nás to ani nelákalo, čistě hudební party, nechutně drahá se spoustou vykunděných krasavic, které se tím živí, ale to opravdové nadšení  u některých z nich chybí. Velká cena lístku, absence S/Mkově erotických zákoutí a strach z navoněné aseptičnosti u nás zvítězil. Kdo jste byli v minulých letech, vymluvte nám tento názor, ať příští rok tomu dáme šanci!:-)

Vzhledem k tomu, že na akcích fotit směli pouze akreditovaní fotografové, přidávám nevážně míněné momentky z výpravy do klubů, tedy na ulici, v hostelu atp. . Oficiální galerie z akcí ještě nejsou, respektive jsou na facebooku v skupině Berlin fetish weekend a German fetish ball


Copyright © 2010. Všechna práva vyhrazena