Ve výrobě
Problémy hlaste zde

Kyusho pro shibari: Vitální body


datum:2019-09-01
čas:10:00 - 22:00
Začátek programu:11:00

Vitální body – technika kyusho se nejčastěji využívá při bojových sportech, lze ho ale aplikovat i v sexuální oblasti nebo v léčitelství.

Pozvala jsem pro naši komunitu vzácného hosta – mistra Kyoshu pana Miroslava Brožíčka, aby nás naučil, kde body hledat, jak se jich dotýkat a jak je využívat pro manipulaci s tělem. Strávila jsem s ním moc příjemný večer, během kterého jsem zjistila, že je první člověk, který mě byl schopen opravdu naučit bod najít. Není to totiž naštěstí jen o citu, ale hlavně o logice a anatomii.

Asi už jste se při vázání setkali s možností používat tlakové body a v praxi s tím, že se dají objevit všude na těle. Na rozdíl od nich jsou vitální body přesně popsanou soustavou míst na těle, které se dají jako tlakové body používat. A že fungují!

Těšit se můžete na teoretický výklad, praktická cvičení i „zavázání si“, při kterém nás lektor obejde a dá nám tipy ze svého úhlu pohledu.

Vyzkoušíme si využití vitálních bodů

o pro manipulaci s tělem partnera

o za účelem působení bolesti

o v sexuální oblasti

o vázání a kladení uzlů na konkrétní místaÚroveň:

vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilé, dobré je před tím absolvovat jakoukoli jinou akci komunity, sraz nebo workshop

Registrace:

přihlašuje se jako pár i jako jednotlivec, jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com, v kopii na vasek@bdsmklub.cz. Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o své pokročilosti či svých zkušenostech s vázáním.

Vstup:

kurzovné je 900Kč/osoba, platba předem na účet

Čas: 11 – 19 hod, s pauzou na oběd.

Po workshopu:

od 18:30 ROPEJAM, tedy možnost ještě potrénovat nabyté dovednosti nebo prostor pro "dojezd" a aftercare po workshopu. Jako vždy bude možnost společné večeře, povídání nebo soukromého pokračování v hracích místnostech (zahrnuto už v rámci vstupu) či za další příplatek ve vířivce a sauně.

S sebou:

šátek na oči, provazy a karabiny, co máte, pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi, deku, mikinu, ponožky pro klidnější části workshopu. Podložky a občerstvení na místě.

O lektorovi:

S Kyusho jsem se setkal v roce 2007 na jednom semináři zahraničního učitele v Čechách a ihned jsem poznal, že se jedná o ten kousek, který dělá bojové umění trochu záhadný. Vitální body jsou obsaženy téměř v každé technice včetně kata a jejich znalost posouvá každého bojovníka o několik stupínků výš. Kyusho mi okamžitě zapadalo do technik Aikido které cvičím již druhou dekádu. Vstupem do organizace Kyusho International v roce 2008 jsem získal osnovy a možnost se více vdělávat a proto jsem vytvořil skupinu lidí kde jsem se Kyusho věnovali, naše začátky byly opravdu veselé a zábavné. Postupem času se naše skupina zvětšila i mimo hranice města. Pak následovaly semináře a více kurzů a v podstatě takto to běží dodnes.

Povedlo se vybudovat organizaci nebo spíše skupinu lidí, kteří mají zájem spolupracovat, učit se, sdílet a makat na sobě, a to považuji za největší úspěch. Posouváme se navzájem a dopředu a proto je Kyusho Czech (myšleno i včetně Slovenska) kvalitní a silně se vyvíjejíci organizací v ČR s obrovským potenciálem.

Moje mise má za cíl dále dávat lidem Kyusho a učit lidi učit Kyusho. V neposlední řadě je cílem rozšířit tyto znalosti mezi ty co se nebojí a nových věcí a jejich ego jim to dovolí. Nejlépe se mi spolupracuje s vedoucími oddílů nebo zkušenými borci, neboť tam se spolupráce zahajuje nejlépe a má znatelné výsledky.

Přihlášení: